Reklam
Bugun...
KÖŞEYE VEDA…


ORHAN SAYAR
sayar_orhan@hotmail.com
 
 

Şimdilik yazılarıma veda ediyorum.

 

 

 

Haberci gazetesi olarak yaklaşık 10 yıllık yayın hayatımız boyunca doğruyu sadece doğruyu dile getirdik, kaleme aldık. Doğruluğunu tespit ve araştırmadan hiç bir yazıyı kaleme almadık.

Evet, üslubumuz bazen sert bazen mizahi oldu. Yaşadığım şehir için her zaman en iyisini istememdi gayem.

Yaşadığım ülkem için her zaman en iyisini istemekti sebebim.

Kendi siyasi düşüncem olan partiyi bile en çok eleştirenlerden oldum zaman zaman. CHP’nin AKP, ortaya koyamadığı veya koymak istemediği her konuyu sizlerle paylaştım. AKP’li belediye varken ortaya konulan yanlışları sert bir dille eleştirirken memlekete hizmet olabilecek işleri de gündeme getirdim.

MHP belediyesi güzel yaptığını Turgutlu için, Manisa İçin, Türkiye için ortaya koyduğu projeleri manşetimden sizlere ulaştırdım. Memleketim için yanlış bir çalışma yapıldıysa eğer onu da çok sert bir dille eleştirdim. Yazılarım bazı zaman AKP’lileri Bazı Zaman MHP’lileri, Bazı zaman CHP’lileri incitmiş olabilir. Fakat okunduktan sonra şu ifadeler hep kulağıma geldi. Üslubu sert, kalemi acımazsız ama gerçek konulara değiniyor. Bu ifadelere benim yaptığım işin doğruluğunu kanıtlar nitelikteydi.

 

 

 

Manisa bölgesinden 1 kişi çıkıp Köşe yazılarımı yönlendirmeye çalışan veya yönlendiren isim söylesin. Kimseden kalemini satmak için bir sakız almamışsan memlekete yanlış yapan her ismi yazabilme olanağına sahipsin demektir.

AKP, CHP, MHP ilçe başkanları hepsi arkadaşımdı. Belki yazılarıma bozuldular, belki memnun oldular. Ama kim bozulacak kim memnun olacak diye hiç düşünmeden yazılarımı sadece kamu menfaati için kaleme aldım.

Bundan dolayı da çok rahatım. Mesleğim gazetecilikse gazetecilik madem halkı iyi olandan da kötü olandan da haberdar etmekse ben bunu bana gelen bilgiler teyid doğrultusunda en iyi şekilde yaptığımı düşünüyorum.

Gazeteci olarak hiçbir siyasi parti gözetmeden Turgutlu menfaatleri için doğru neyse onu yapmaya çalıştım. Bundan dolayım kalbim mutmain, gönlüm huzurlu bir şekilde KÖŞEME veda ediyorum.

 

 

 

Şimdi Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı olarak atandım. Bu atamadan dolayı artık eleştirme makamında değil iş yapma makamına geldim. Bahane üretmek benden uzak olsun. Ortaya proje koyup uygulama vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Artık Önce Turgutlu, sonra ülkemin menfaatlerini, koruma kollama çalışmasının Turgutlu MHP’deki başı benim. Onun için yazılarıma son vermek zorunda olduğumu düşünüyorum. Taraf olacağım bir süreçte ortaya koyduğum yapıcı veyahut eleştiriler yazılarım inandırıcılığını kaybedecektir.

İnsan bu yaşta veya bu mevkide doğmuyor gençlikte hayatımızda zaman zaman farklı dönemeçler olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe başkanı olduğum gün itibari ile ortaya konulan projeler ile değerlendirilmemiz memleketini seven herkese tavsiyemdir. Yoksa her söze verilecek bir cevabımız her daim bulunmaktadır.

 

 

 

Turgutlu Belediyesi MHP’dedir, Manisa Belediyesi MHP’de dir. Bu belediyeler MHP’de olduğu sürece Belediyeyi eleştirmek değil yapılmayan bir hizmet, memnun olmayan bir vatandaş olduğunda bunun vebali Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı’nındır.

Belediye Başkanına bu vebali yüklemek MHP genel merkezini temsil ettiğim bir koltukta bizlere yakışan bir durum değildir. Milliyetçi Hareket Partisi mensubu Belediyeler, yönettiği şehri en üst düzeye çıkaracak bir belediyecilik anlayışındadır.

MHP’li belediyelerin ÜLKÜSÜ Halkını refah ve huzur seviyesini en üst seviyede tutacak bir belediyecilik anlayışıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi belediyecilik anlayışında Milli Menfaatlerde Hizmet, Manevi Duygularda Hassasiyet, Halka Huzur ve Hizmet, Anlayışını benimsemiştir.

 

 

 

Milliyetçi Ülkücü İradenin belediye başkanlarında öncelikli beklenen bu şekilde çalışma ortaya koymaktır.

 

 

 

 Allah Genel Başkanım Devlet Bahçeli’nin bize layık gördüğü bu görevi hakkı ile yerine getirmeyi nasip etsin.

 

 

 

MHP genel Başkanı Devlet’tir Devlet Adı size ne çağrıştırıyorsa MHP genel Başkanı işte tamda o dur.

 

 

 

Saygılar..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
 YUKARI