Reklam
Bugun...
SÜREÇ VE SONUÇ


FATOŞ TOPAÇ
 
 

1 Kasım sonrası günledir internet ortamında sosyal medya üzerinde herkes kendince birşeyler karalıyor aklınca ,lakin kimse aynaya bakma hissini duymuyor ,oysa seçim zamanı herkes kendini birşeyler hisstemekte idi sosyal medya da. Önce canla başla çalışırsın sen ,ben ,o değilde Biz deyip yola koyulsaydınız elinizden gelenin fazlasını yapmaya çalışsaydınız da ondan sonra mümkünse laf sahibi olsaydınız keşke. Biz neden bu kadar başarısız olduk demek yerine tepeye suç atmak her zaman işin kolay yanıdır.Parklarda bahçelerde oturmakla seçim çalışması olmaz,2 kahveye 3 kişi gidip sen ben bizimoğlan çay içmekle seçim çalışması olmaz,Üstünü,Astını,hiyerarşiyi bilmeden seçim çalışması olmaz.Egolar ön planda,partin ve ideolojin arkada seçim çalışması olmaz. 7 Haziran dan bu yana genel merkezin ne dediğini neyi anlatmaya çalıştığını az çok anlayıp halka anlatabilseydiniz bu sonuca katlanmak zorunda kalmazdınız ilçe bazında.

Koalisyon için 4 şartımız neydi önce bunu sizler ezberleyip halka anlatabilseydiniz keşke.Yada MHP sinin idelojisi olduğunu idrak edebilseydiniz. Seçimlere otobandan önce son benzinlik olayı olarak görmek yerine aman x şahıs vekil olsun , y şahıs olmasın ,yada bu vekil olacak onun için bizmi çalışcaz gözüyle bakmasaydınız böyle olmazdı. 7 Haziran seçimlerinde listelere verildi veriştirildi yok onun listesi yok bunun listesi evet yanlış bir listeydi ve madem liste yanlış alın size yeni taze liste denildi 1 Kasım seçimlerinde ve Manisa genelinde büyük bir sevinçle karşılandı listeler ama sadece sevinmekle kalındı ve bazı kesimlerin ekmeklerine yağ sürüldü tabiri caizse.

Genel merkezden rüzgar gelmedi dediniz başka bişey demediniz madem rüzgar yetmedi yelkenlerinizi doğru kullanıp rüzgarın yönünü siz tayin etseydiniz keşke. Beyler ,Bayanlar; İdeolojinisi unuttunuz,Milliyetçiliğinizi unuttunuz,Şahsınızı her şeyden önde gördünüz,Elinizi taşın altına koymayı bırakın,elini taşın altına koyanları suçladınız nerdeyse,Teşkilatlara girip,Ocaklarımıza gidip bozkurt yapıp resim çekilmekle adam olunmuyor,seçim çalışması yapılmıyor unutmayın.

Acı bir gerçekle tecrübe etmiş oldunuz belki.

Seçim sürecinde 2 kare poz verip kalabalık içersinde sonra çekilip bir kenara seyirci olarak kalıp hemen seçim ertesi de klavye başında ahkam kesmeklede olmuyor.Canla başla çalışırsın,elinden gelenin fazlasını yaparsın,yaptırırsın,7 Haziran dan fazla oy alırsın yada bilemedin oyunu korursun ondan sonra saygı içersinde eleştirilerde bulunursun en doğal hakkın olarak ama sen tam tersini yapıp eleştiride bulunursan biz buna zeytinyağ gibi üste çıkma deriz.

Uzun lafın kısası; herkes kendi kapısının önünü süpürüp temizlese mahalle tertemiz olur kimse rahatsız olmaz mutlu olurdu.Şimdi şapkalarınızı çıkarın,masaya yatırın ve aynaya bir bakıp ondan sonra yukarıya dil uzatın. Allaha şükür ki onur ve gururla %12 gerçek Türk Milliyetçisi MHP mensubu olarak vicdanım rahat,şayet sizde rahatsanız eyvallah..! ALLAHA EMANET OLUN SAYGILAR

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
 YUKARI