20 Aralık 2014 Cumartesi

YANGIN EĞİTİMİ VE TATBİKATI YAPILDI

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Manisa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün iş birliğinde, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun ve Mevzuatları kapsamında "Yangın Eğitimi ve Tatbikatı" düzenlendi.

05 Mart 2014 Çarşamba 10:48
Bu haber 754 kez okundu
YANGIN EĞİTİMİ VE TATBİKATI YAPILDI
25-27 Şubat 2014 tarihleri arasında 3 gün süresince gerçekleşen eğitim ve tatbikatlara İl Müdürlüğünde görevli tüm çalışanlar katıldı.

İtfaiye Eğitmeni Ahmet Kersim tarafından verilen eğitimde; yangın güvenliği, yangının çıkış sebepleri, parlama, patlama, yangından korunma ve söndürme konularında personele teorik bilgiler verildi.

İtfaiyecilerden Personeline Yangın Tatbikatı


İl Müdürlüğünün bahçesinde yangına karşı nasıl müdahale edileceği, yangın söndürme cihazlarının nasıl kullanılacağı, personelin de katılımıyla uygulamalı olarak gösterildi.

Düzenli olarak her yıl bu tarz eğitimleri gerçekleştireceklerini ifade eden İl Müdürü Hasan Çebi yangın konusunda sadece itfaiyenin ve ilgili kişilerin değil tüm vatandaşların eğitimli, bilinçli ve duyarlı olmaları gerektiğini belirterek, yapılan eğitimin çok faydalı olduğunu söyledi.

Yangınların insan hayatına ve ekonomiye çok büyük zararlar verdiğini ifade eden Çebi; "Yangınla etkin bir mücadele yapabilmek, yangının türünü iyi kavramak ve buna uygun doğru söndürücü cihazlar ve yöntemleri kullanmayı bilmekten geçer. Yangına karşı hangi tedbirlerin alınacağını ve nasıl müdahale edileceğini bilmemek ve bu konuda yeterli eğitimden geçmemek yangının sonuçlarının daha vahim boyutlara ulaşmasına sebep olacaktır. Yangının ilk çıkışından itibaren mücadeleyi bilinçli bir şekilde yaparak, zamanı iyi kullanmak can ve mal kaybının en aza inmesinde önemli rol oynayacaktır "dedi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatları kapsamındaki eğitim çalışmalarına önümüzdeki dönem de devam edeceklerini belirten Hasan Çebi, acil durumlarda meydana gelebilecek olaylar ve afetler için Acil Eylem Planı uygulanmasını hayata geçirerek İl Afat Müdürlüğü iş birliğinde "Acil Eylem Tatbikatı" düzenleyeceklerini söyleyerek sözlerine son verdi.Haber MerkeziAnahtar Kelimeler: HABERCİ GAZETESİ MANİSA

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV